W jaki sposób zadbać o swoje zdrowie?

Wiele osób bagatelizuje fakt tego, że ich dobre zdrowie nie jest wieczne. Dlatego wiele młodych i starszych ludzi nie zwraca uwagi na to, co spożywa ani na to, czy dostarcza swojemu organizmowi potrzebnych witamin i kwasów. Jednak nie jest to dobre. Już w młodym wieku powinniśmy zadbać o to, żeby się zdrowo odżywiać i dbać o to, czy nasz organizm ma wszystko, czego potrzebuje. Często zaniedbywaną kwestią są kwasy omega 3,6 i 9, które są bardzo ważne, jeśli chcemy być zdrowi. Kwasy te nie tylko są dla nas dobre w kwestii zdrowia, ale także ze względu na ich pozytywne działanie, chociażby na skórę.

Dlaczego powinniśmy dbać o kwasy omega 3,6 i 9,?

Mało kto w ogóle czyta o tym, jak owe kwasy wpływają na nasz organizm. Przez co nikt nawet nie myśli o tym, żeby je uwzględnić w swojej diecie. Kwasy te pomagają między innymi w pracy naszego centralnego układu nerwowego. Poza tym pozytywnie wpływają one także na ciśnienie krwi, a także pracę układu trawiennego, serca i nerek. Poza jednak właściwościami prozdrowotnymi pomagają nam one także zachować naszą skórę w doskonałej kondycji, co dla wielu osób może być bardzo ważne. Nie ominiemy oczywiście faktu starzenia się naszej skóry, jednak dzięki tym kasom będzie w stanie choć trochę zamaskować ten proces. Do najlepszych zalet, jakie te kwasy nam zapewnia, należy:

  • Znaczna poprawa jędrności skóry
  • Mniejsza widoczność porów
  • Opóźnienie pojawiania się zmarszczek

Jak widzimy, działanie kwasów nie ogranicza się tylko do zdrowia, ale także do tego, jak wyglądamy.

W jaki sposób upewnić się, że nasza dieta posiada niezbędne kwasy?

Po pierwsze, starajmy się urozmaicić swoją dietę w trochę bardziej nietypowe potrawy. Bardzo przydatne może okazać, się używać innych rodzajów oleju do sałatek, jak np. olej lniany. Poza tym starajmy się, żeby nasza dieta była bogata w różnego rodzaju orzechy, a także jedzmy regularnie w miarę tłuste ryby. Warto, jest jeszcze na śniadanie raz na jakiś czas zjeść awokado. Jeśli o wszystkim tym będziemy pamiętać, to będziemy mogli być pewni, że nasza będzie bogata w kwasy omega 3,6 i 9.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*